Badín - ideálna poloha medzi Zvolenom a Banskou Bystricou

Obec sa rozprestiera na ploche 34,4 km2. Jej najnižší bod je v nadmorskej výške 304 m. n. m., najvyšším bodom je vrch Laurín vo výške 1025 m.n.m. V obci žije aktuálne približne 2 000 obyvateľov. Novobudovaná časť rodinných domov Na Dielnici je umiestnená v juhozápadnej časti obce Badín pod futbalovým ihriskom. 

Do centra Banskej Bystrice za 10 minút

Badín ideálnu polohu medzi okresnými mestami Zvolen a Banská Bystrica od ktorých je vzdialený 10 km. Veľkou výhodou je priame napojenie na rýchlostnú cestu R1, vďaka čomu budete v centre Banskej Bystrice za približne 10 minút. Samozrejmosťou je pravidelná prímestská autobusová linka.

Kompletná občianska vybavenosť je základom kvalitného života

Badín disponuje kompletnou občianskou vybavenosťou vrátane obchodov, školy, škôlky, športovej haly, fitness centra, futbalových ihrísk, tenisového kurtu, reštaurácií, pohostinstiev, pálenice, viacerých detských ihrísk.... V katastri obce sa nachádzajú aj jazerá, benzínová pumpa, ale napríklad tiež Kňažský seminár Františka Xaverského. Veriaci majú na výber rímskokatolícky kostol sv. Kataríny Alexandrijskej zo 14. storočia a evanjelický kostol z polovice 19. storočia. 

Slovenským unikátom je svetoznámy Badínsky prales, národná prírodná rezervácia,  ktorú navštívil napríklad aj princ Charles. 

Badín je živá obec, v ktorej sa nudiť určite nebudete. Každoročne sa tu konajú viaceré kultúrnospoločenské a športové podujatia pre deti aj dospelých, 

Ideálne miesto pre skutočný domov

Vynikajúca dopravná dostupnosť do okresných miest, krásna príroda v obci aj jej okolí, bohaté možnosti pre kultúrnospoločenské aj športové vyžitie a komplexná občianska vybavenosť spravili z obce Badín jednu z najlukratívnejších a najvyhľadávanejších lokalít pre bývanie

Vďaka výnimočnému projektu Na Dielnici, ktorý ponúka moderné radové rodinné domy a slnečné pozemky pre výstavbu samostatne stojacich rodinných domov, sa Badín môže už čoskoro stať aj Vašim domovom. Domovom, ktorý si zamilujete.

Milujete dlhé prechádzky s rodinou či domácimi miláčikmi alebo radšej posedenie s priateľmi v reštaurácii či pri dobrom pivku? Ste športovec alebo skôr priaznivec kultúrnych podujatí? V Badíne nájdete všetko. Je ideálnym miestom pre život mladých rodín s deťmi, ľudí v produktívnom veku aj staršie ročníky užívajúce si zaslúžený dôchodok.

nadielnici.sk